نگاهی به مواضع و اقدامات متناقض و آتش‌افروزانه آمریکا و غرب در برابرمردم ایران)۱-ملت، مقابل شقاوت و خباثت

۱۴۰۱/۰۸/۰۸

نگاهی به مواضع و اقدامات متناقض و آتش‌افروزانه آمریکا و غرب در برابرمردم ایران

ملت، مقابل شقاوت و خباثت

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/home/rect-1-n.gif زینب عصام دختر عراقی است که هم زمان با فوت خانم مهسا امینی در ایران، در منطقه ابوغریب در غرب بغداد به ضرب گلوله نظامیان آمریکایی به شهادت رسید. زینب دختری ۱۵ ساله بود که در مزرعه پدرش توسط گلوله‌ای سرگردان که نظامیان آمریکایی شلیک کرده بودند جان خود را از دست داد. اما زینب عصام نامی ناآشنا حتی در داخل عراق است.

شبکه المیادین در تحلیل خود درباره جان باختن دو دختر ایرانی و عراقی می گوید: با وجود اینکه شماری از مسئولان و فعالان حقوق بشری در عراق این جنایت نظامیان آمریکا در به قتل رساندن زینب عصام را محکوم کردند و هشتگی با مضمون «#آمریکا_زینب_را_کشت» در شبکه‌های اجتماعی در عراق ترند شد اما در رسانه‌های عربی و غربی و محافل حقوق بشری وابسته به سازمان ملل اشاره‌ای به نحوه جان باختن این دختر عراقی نشد و امپراتوری رسانه‌های جهانی تحت نظر آمریکا با همان سیاست‌های همیشگی نظام سلطه به گزینش اخبار پرداختند تا دوباره اثبات شود که حقوق بشر برای آنها جایی معنا دارد که تامین کننده منافع ارباب آمریکاییشان باشد.

همواره حقوق بشر و موازینش، یکی از اهرم‌های فشار غرب علیه ایران و دیگر کشورهای مستقل بوده است. اغتشاشات اخیر در ایران و مسئولیت نهادهای انتظامی با جریان‌هایی که به‌قصد آشوب و تخریب در خیابان و با هدایت سرویس‌های امنیتی بیگانه حضور پیدا کرده بودند هم، به جدیدترین بهانه برای مجامع مدعی حقوق بشر در دنیا تبدیل شده است. بازنمایی برخورد با آشوبگران به‌حدی وارونه و ناقص صورت می‌گیرد که گویی نهادهای انتظامی در خیابان‌های ایران، با سلاح سنگین و زرهی به جنگ عده‌ای استقلال‌خواه و آزادی‌خواه رفته‌اند!

بررسی تاریخ نشان میدهد که سیاسی‌کاری و اقدامات گزینشی از سوی آمریکا و برخی دولت‌های اروپایی، همواره بیشترین ضربه را به اصل حقوق بشر وارد کرده است؛ این مدعیان در حالی که سرکوب معترضان، قتل سیاه‌پوستان، قتل‌عام اقلیت‌ها بویژه مسلمانان، آزار و اذیت و شکنجه زندانیان و تحت فشار قرار دادن مهاجرین در داخل مرزهای اروپا را قانونی تلقی می‌ کنند، اجرای قانون و اقدامات قضایی در ایران را که تحت تحریم های اقتصادی همین کشورها قرار دارد، نقض حقوق بشر می نامند و با تبلیغات گسترده رسانه ای سعی در وارونه نشان دادن واقعیات دارند.

پست های مرتبط

پیام بگذارید